anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Obiektyw M42 a adapter z dandelionem.

ROZWIĄZANE
profile.country.en_GB.title
DZNornik
Poszukiwacz

Obiektyw M42 a adapter z dandelionem.

Witam !
Może ktoś biegły w temacie współpracy obiektywów M42 z adapterem potwierdzającym ostrość odpowie mi na problem jaki zaraz opiszę.
Próbowałem kupić taki adapter najpierw w sklepie E-TRADE i przy próbie założenia tego adaptera okazało się że dosyć ciężko go zapiąć w body,a potem gdy w końcu się udało po podpięciu mojego Jupitera 9/85 nie chciał mi pokazać tej zielonej kropeczki świadczącej o trafieniu z ostrością.Sprzedający nie potrafił nic sensownego powiedzieć dlaczego tak się dzieje.Będąc na giełdzie foto w Warszawie chciałem wypróbować drugi taki adapter,ale i ten zapinał się z bardzo dużym oporem i potwierdzenia nie pokazał.Z kolei na stronie allegro sprzedający takie adaptery daje taki opis jak w tym linku:http://allegro.pl/adapter-minolta-sony-m42-potw-af-blok-i1824441886.html.
Może ktoś spytać po co mi to wszystko - otóż jestem zachwycony ostrością i plastyką obiektywów M42,a przy mojej +2.5 dioptrii ciężko ostrzyć w małym i ciemnym wizjerze Sony a300.Co prawda znając takie pojęcia jak co to jest odległość hiperfokalna i jak z niej korzystać to jakoś sobie od czasu do czasu radzę.
Już z góry dziękuję za przydatne dla mnie wskazówki i rady.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

stasiek2002 napisał(a):

pokrętło nastaw trybów ustawiasz w pozycji A lub M,


w A300 tylko tryb M będzie działał jeśli mnie pamięć nie myli ;)



Nie myli :smileythumbsup:



Dandelion to jest układzik, który symuluje obiektyw. Morzesz więc używać i w innych trybach (jeżeli mnie pamięć nie myli to standardowo tryb M czyli ustawiasz przysłonę na obiektywie a czas kółkiem w aparacie, tryb A gdzie nastawiasz przysłonę pierścieniem na obiektywie a czas aparat dobiera sam, tryb P, który działa tak jak A i tryb S, który w tym wypadku będzie działał tak jak M).

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

12 ODPOW. 12
profile.country.GB.title
d_uno-----
Nowicjusz

Generalnie w linku do aukcji, który podałeś, jest dość jasno opisane co i jak. Przełącznik AF-MF ustawiasz w pozycji MF, pokrętło nastaw trybów ustawiasz w pozycji A lub M, wciskasz do połowy spust migawki i kręcisz pierścieniem nastawiania ostrości - na obiektywie - do momentu usłyszenia sygnału dźwiękowego (jeśli w menu jest włączony) lub zielona kropka na wyświetlaczu/w wizjerze przestanie migać - ostrość ustawiona, dusisz spust na maksa i jest :thumbsup:

profile.country.en_GB.title
Michal.
Poszukiwacz

pokrętło nastaw trybów ustawiasz w pozycji A lub M,


w A300 tylko tryb M będzie działał jeśli mnie pamięć nie myli ;)

oldguest
Początkujący

pokrętło nastaw trybów ustawiasz w pozycji A lub M,


w A300 tylko tryb M będzie działał jeśli mnie pamięć nie myli ;)



Nie myli :smileythumbsup:

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

A ja właśnie powiem, że przejściówka ze stykami umożliwia pracę w trybie A.

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

stasiek2002 napisał(a):

pokrętło nastaw trybów ustawiasz w pozycji A lub M,


w A300 tylko tryb M będzie działał jeśli mnie pamięć nie myli ;)



Nie myli :smileythumbsup:



Dandelion to jest układzik, który symuluje obiektyw. Morzesz więc używać i w innych trybach (jeżeli mnie pamięć nie myli to standardowo tryb M czyli ustawiasz przysłonę na obiektywie a czas kółkiem w aparacie, tryb A gdzie nastawiasz przysłonę pierścieniem na obiektywie a czas aparat dobiera sam, tryb P, który działa tak jak A i tryb S, który w tym wypadku będzie działał tak jak M).

profile.country.pl_PL.title
juniorc
Początkujący

witam
Posiadam A200 i kupiłem obiektyw M42 i adapter z AF czy jest możliwość wyłączenia silniczka AF w body żeby nie kręcił się podczas wciśniętego do połowy spustu a żeby działało potwierdzenie ostrości???
Z góry dziękuje za odp. :-)

profile.country.en_GB.title
Michal.
Poszukiwacz

juniorc napisał(a):

adapter z AF


???
chyba z potwierdzeniem ostrości ?
a poza tym jak nie ma założonego obiektywu (a tak aparat widzi to jak masz założony adapter) to silnik się nie kręci ;)
poza tym masz przełącznik MF/AF - ustawiasz MF i na pewno sam z siebie się nie zakręci ;)

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

a poza tym jak nie ma założonego obiektywu (a tak aparat widzi to jak masz założony adapter) to silnik się nie kręci ;)


Widzisz Michał, bo z przejściówką potwierdzającą ostrość masz elektronikę i śrubokręt przy podłączeniu obiektywu kręci przez chwilę, tak! On z automatu próbuje dojechać do nieskończoności.

Potem już nie powinien.
Oczywiście przełącznik MF/AF przy stosowaniu tej przejściówki powinien być w pozycji MF

profile.country.pl_PL.title
juniorc
Początkujący

zgadza sie jak przełączę na MF to się nie kręci ale i nie potwierdza wtedy ostrości, przy dobrym oświetleniu nie przeszkadza mi to bo jestem wstanie złapać ostrość ale przy słabszym świetle już się robi problem i nie wiem czy ostrość jest ok