anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

wojkra

ROZWIĄZANE
profile.country.pl_PL.title
wojkra
Poszukiwacz

wojkra

Witam.Jest to mój absolutny debiut z góry przepraszam za jakiekolwiek wpadki. Od niedawna mam alfę550 i próbuję się z nią zaprzyjaźnić.Dotychczas pstrykałem kompaktem Canon510 a wcześniej Zenitem E.Zdaje sobie sprawę że to co teraz chcę pokazać jest dalekie od tego co chcieli
byście oglądać ale pierwsze "koty za płoty".Proszę o komentarz.

410 ODPOW. 410
profile.country.en_GB.title
mamakuby
Poszukiwacz

.Braki jakie widzę w swoich zdjęciach to nieumiejętne wykorzystanie programu do obróbki jak również sprzęt jakim dysponuję którym nie mogę się równać z innymi i wiem o czym mówię.Pozdrawiam.



Braki, które widzisz (lub nie widzisz) w swoich zdjęciach z pewnością nie są związane ze sprzętem jaki posiadasz... To nie aparat robi zdjęcia. 550 to baaaardzo przyzwoita puszka, a niewielu użytkowników tego forum dysponuje pełną klatką

profile.country.pl_PL.title
wojkra
Poszukiwacz

Witam.Mamo Kuby dzięki za wizytę.Sama "puszka"to nie wszystko potrzebny jest jeszcze obiektyw a te nie zawsze dają taki efekt jaki by się oczekiwało patrząc na jego znaczek firmowy i cenę.Pozdrawiam.

profile.country.en_GB.title
spoltrebor1ofcej
Początkujący

wojkra napisał(a):

Witam.Mamo Kuby dzięki za wizytę.Sama "puszka"to nie wszystko potrzebny jest jeszcze obiektyw a te nie zawsze dają taki efekt jaki by się oczekiwało patrząc na jego znaczek firmowy i cenę.Pozdrawiam.


Po części masz rację jeżeli chodzi o obiektywy, ale nie najlepszymi obiektywami też da się robić dobre zdjęcia. Ja sam głównie fotografuję obiektywami kitowymi a moje zdjęcia jakoś trzymają standard (od czasu do czasu :smileymrgreen: )

profile.country.PL.title
masthere
Nowicjusz

Sprzęt, sprzętem, obróbka, obróbką, ale zdjęcie numer 211 w ogóle nie jest ostre, nie bardzo wiem co chciałeś pokazać. Dziwnie się patrzy, gdy w jednej wrzutce jest zdjęcie imo bardzo dobre nr 209, później ok - 210, a na sam koniec raczysz nas czymś w stylu 211. Poza tym, to robienie zdjęć często wymaga cierpliwości. Widać, że jeszcze nie do końca opanowałeś tej sztuki, stąd np. przypadkowi ludzie w Twoich pracach (no chyba, że nie są przypadkowi :shock:). Poczekaj czasami, aż ludzie się rozejdą, aż to co chcesz uchwycić będzie najkorzystniej wyglądać. Wiem, że na początku nie zwraca się uwagi na niektóre rzeczy. Sam jeszcze wiele nie widzę, co inni mogą my wytknąć. Ale po to piszę Ci o tym, abyś zaczął zwracać na to uwagę. No i na ostrość :).

profile.country.pl_PL.title
wojkra
Poszukiwacz

Witam.Koledzy masthere i trebor dzięki za wpis,uwagi jakie dajecie są jasne i zrozumiane.Zdjęcie 211 które masthere sugeruje aby wyrzucić to wycinek z całości i powiększony dlatego jest nieostre.Zdjęcie to było robione teleobiektywem 70-300mm f4,5-5,6Gssm.z odległości ok.300-350m na zalewie w Poraju stąd mowa o oczekiwaniach do obiektywów.W załączeniu oryginał.Pozdrawiam.

profile.country.pl_PL.title
wojkra
Poszukiwacz
profile.country.en_GB.title
spoltrebor1ofcej
Początkujący

226 - WB jakieś nie trafione :c3 (za żółto)
227 - ciekawy kadr ale mam wrażenie że przeostrzyłeś
228 - tutaj zaś nie trafiłeś z ostrością totalnie, jest na liściu a nie na koniku. Osobiście usunął bym to zdjęcie w czasie selekcji.

:c20

profile.country.PL.title
masthere
Nowicjusz

227 fajne :c4, reszta na nie :c9. 226 WB do poprawy, no i zbyt ciemno. 228 - czułki ostre? Chyba za mało jak na macro :).

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

226,227 :c4 - brawo! Zupełnie, jak nie Twoje (bez urazy) :D
Mnie się ta żółtość w 226 podoba - pasuje mi tutaj.

ale 228 deczko sknocone - usuwasz exify, ale mam wrażenie, że otwarłeś mocno przysłonę i GO jest za mała.

Co do 211 - tak już jest, że zbytnie cropowanie obniża jakość zdjęcia - jak sie nie da podejść bliżej, trzeba się zadowolić tym, co jest - tu delikatnie wykadrować i wyprostować - nie będzie straty jakości na cropie. Choć i tak mam wrażenie, że trochę nie trafiłeś z ostrością.

------------------------------
fotoamator
Misiek025
Początkujący

Zdjęcia kwiatków zdecydowanie lepsze niż robali. Jestem po przeglądzie galerii Amtraka więc jestem mocno wybredny ;)