anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Najpopularniejsza marka wsrod aparatow fotograficznych.

Planistigmat
Początkujący

Najpopularniejsza marka wsrod aparatow fotograficznych.

A oto co znalazlem w internecie. Najpopularniejsze marki w Polsce, z roznych dziedzin. Prawde mowiac jesli o aparaty foto chodzi to podejrzewalem o to pewna firme na C, a tu niespodzianka:
http://www.biztok.pl/Oto-marki-ktorym-ufaja-Polacy-Galeria-g5075-10500

45 ODPOW. 45
Gucio50
Początkujący

Lajam napisał(a):

Nie zgadzam się. Ja np. mam ogromne zaufanie do marki Sony... ...



Na teleizyjnej transmisji z otwarcia olompiady w Londynie, wiekszosć aparatów niesionych przez sportowców to jednak nie były aparaty Sony, być moze dlatego ze tańsze.
Ja mam A77 z obiektywem 2.8 16-50 i jak byłem w niedziele 2 tygodnie temy to jako jedyny miałem Sony. Aparatów Nikon czy Canon było "u ludzi-czeskich i niemieckich" razem około 15-20,

Ten zamek to był w Czechach, Frydlant, koło Bogatyni, naprawdę fajny i jakoś tak porównywalny z Wiedńskmi zamkiem Schonbrunn.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Gucio50 napisał(a):

Ten zamek to był w Czechach, Frydlant, koło Bogatyni, naprawdę fajny i jakoś tak porównywalny z Wiedńskmi zamkiem Schonbrunn.


:smileythumbsup:

profile.country.pl_PL.title
bart_m26
Użytkownik

Gucio50 napisał(a):

Ja mam A77 z obiektywem 2.8 16-50 i jak byłem w niedziele 2 tygodnie temy to jako jedyny miałem Sony. Aparatów Nikon czy Canon było "u ludzi-czeskich i niemieckich" razem około 15-20,



Nawet jeśli, wcale nie oznacza to, że zrobili lepsze zdjęcia niż ty, może nimi się pochwalisz? :c34
Przez dwa tygodnie będąc w Kołobrzegu, na plaży, chodząc po mieście mimowolnie zwracałem uwagę kto co nosi na szyi, tylko raz widziałem człowieka z :c56 , była to chyba :c56 850/900 jak ustawiał statyw na plaży...

Sony A35, 18-55mm, 50mm/1.8 +pasja i plany
profile.country.pl_PL.title
kuraq.
Poszukiwacz

Gucio50 napisał(a):


Na teleizyjnej transmisji z otwarcia olompiady w Londynie, wiekszosć aparatów niesionych przez sportowców to jednak nie były aparaty Sony, być moze dlatego ze tańsze.


Zwróć uwagę na to, że obecność sprzętu na takiej imprezie to nie tylko kwestia oferty producenta, ale także rzeczy takich jak serwis i inne formy wspierania zawodowców na tego typu imprezach. Są to rzeczy, które C i N wypracowało przez wiele lat i Sony nie ma realnych możliwości podłączenia się do tej rywalizacji :c20
Inna sprawa, że aparatu, który dorównałby w fotografii sportowej maszynom takim jak 1dx czy D4 w ofercie Sony jeszcze nie ma.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

kuraq napisał(a):

Inna sprawa, że aparatu, który dorównałby w fotografii sportowej maszynom takim jak 1dx czy D4 w ofercie Sony jeszcze nie ma.


Kiedyś nie było 1dx czy D4 i jakoś się dało, prawda?

Każdy średnio rozgarnięty człowiek spokojnie by sobie poradził z :c56 77 i przykładowo 300/2.8 czy 500/4 na igrzyskach.

Zresztą jak patrzę na relacje reporterskie to te zdjęcia są bardzo przeciętne. Ot wybrane jedno z serii. A akurat jeśli chodzi o szybkostrzelność to w SLT trudno na to narzekać.

profile.country.pl_PL.title
kuraq.
Poszukiwacz

No dobrze, kiedyś nie było też autostrad i obowiązkowej edukacji i też dało radę żyć, ale jak widać da się(w niektórych aspektach) lepiej :c20

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Skoro wprowadzasz aż tak kosmiczne odniesienie, trudno mi cokolwiek powiedzieć.

profile.country.pl_PL.title
kuraq.
Poszukiwacz

Obrabiam zdjęcia, więc nie chciało mi się myśleć nad bardziej adekwatnym przykładem :c20

Ale nadal uważam, że dwa "główne" systemy są bardziej odpowiednie do fotografowania tego typu imprez, a że się da :c56 77, to myślę, że większość tu zebranych wie. Ba, nawet niektórzy daliby radę ;)

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

W kwestii systemów - masz rację.
W kwestii możliwości aparatów - sony naprawdę niewiele odstaje. Poczekajmy na nowe modele :c56 :c34

profile.country.PL.title
Dibo..
Poszukiwacz

Patrząc na to co sugerują plotki odnośnie nowego FFa będzie ciekawie :D Chciałbym zauważyć jedną rzecz o której nikt jeszcze nie napisał. Sony rozwija system dopiero kilka lat, co w porównaniu do C i N robi dużą różnicę. Tak więc porównywanie do "wielkich" rynku przez pryzmat zaawansowanych korpusów jest co najmniej niesprawiedliwe.

FF | APS-C | 8 | 18-250 | 16-50 | 35 | 135 | HVL-F58AM